(VIDEO) Hit na Balkanu! Poslanec Boško Obradović v srbskem Parlamentu: Ne bodo nam “lezbijke in pedri” vzgajali naših otrok! – TOPNEWS.si

(VIDEO) Hit na Balkanu! Poslanec Boško Obradović v srbskem Parlamentu: Ne bodo nam “lezbijke in pedri” vzgajali naših otrok!

(VIDEO) Hit na Balkanu! Poslanec Boško Obradović v srbskem Parlamentu: Ne bodo nam “lezbijke in pedri” vzgajali naših otrok!

Srbski poslanec Boško Obradović, vodja stranke Dveri, je v srbskem parlamentu ostro kritiziral pozitivno diskriminacijo oziroma ekskluzivne pravice homoseksualne skupnosti v Srbiji, ki da ima boljši položaj, kot pa ga ima večina heteroseksualnega prebivalstva. Obradović je dejal, da ne razume, zakaj se o tem sploh razpravlja, saj Srbijo pestijo druga bolj pomembna vprašanja in problemi, ki jih je potrebno reševati. Sicer sam nima nič proti homoseksualcem in se nikakor ne vtika v njihovo življenje in zasebnost, vendar preprosto ne razume, kaj bi Srbija kot država zanje še lahko naredila, da bi jim ustregla. “Gej klubi cvetijo, cvetijo parade ponosa po celi Srbiji, imate vse, kar hočete. Lahko se poročate, v medijih ste. Lahko počnete, kar hočete v tej državi, v vladi imate gej lobiste, imate celo gej premierko. Kaj več še hočete od te države,” se je vprašal Obradović, ki se zavzema za tradicionalne družinske vrednote in pravice večine, da lahko izobražuje otroke v skladu s tradicijo. Zavzema se tudi za prepoved promocije homoseksualnosti mladoletnim osebam. V zvezi z organizacijo gej parad pa predlaga, da se državljani o tem sami odločijo na referendumu.

Spoštovane, predsedujoči, spoštovani kolegi ljudski poslanci in spoštovani gosti v tem Domu Ljudske skupščine Republike Srbije.

Zares je lepo in skoraj, da se tako izrazim, šarmantno slišati predsedujočega, da imajo tudi tisti, ki ne mislijo isto, kot nosilci današnje tematike, pravico, da nekaj povedo. To je en velik napredek za Srbsko demokracijo.

Tisto, kar je tu napačno povedano v uvodnem nagovoru je, da je ta Dom enako odprt za vse prebivalce Srbije. Ne spominjam se, da bi takšen parlamentarni sklic ali katerikoli parlamentarni odbor sprejel 100.000 prebivalcev Srbije, ki jim niso izplačali zasluženega dohodka ali redne zaposlitve, tiste, ki imajo problem s krediti v švicarskih frankih …

(Predsedujoči ga prekine: Prosim, da se vrnete na temo.)

Edino gospod predsedujoči, če bi mi vi radi napisali govor, pa bom prebral napisanega?

(Predsedujoči: Nisem toliko pameten, da bi vam pisal govore.)

Osnovna stvar, ki jo tukaj želim povedati je, da je to podtaknjena tema in da poleg te teme obstajajo v Srbiji teme, ki jim ne dovolite, da pridejo na dnevni red parlamentarnega zasedanja. Je prepovedano, da to povem?

(Predsedujoči: Izvolite.)

To je svobodno razmišljanje ljudskega predstavnika. Torej mislim in ponavljam, da so pomembnejše teme od te teme, ki nikoli niso prišle na dnevni red Ljudske skupščine. To najprej. Kot drugo: Gej parada je nekaj, kar ste že davno prešli. Vas zanima veliko več kot to. Tukaj smo poslušali zbor gej lobistov, ki pravzaprav želijo vstopiti v vse pore naše družbe in države. Že ste vstopili, kot smo slišali, v Ministrstvo za notranje zadeve, vstopili ste v Centre za socialno delo. Tukaj navajate, to bom seveda citiral, da bodo državljani Srbije slišali kakšni so vaši prihodnji načrti, kajti ne gre za Gej parado. Poanta je pozitivna diskriminacija homoseksualne populacije, ki mora imeti več pravic kot ostali državljani Srbije v tej družbi in državi. Kje je večina tega naroda, te družbe in države. Ta manjšina je maksimalna, kje je večina? Kje so tradicionalne družinske vrednote, kje je boj proti beli kugi? Kje je pravica večine, da mi vzgajamo naše otroke, tako kot mi mislimo? Po naših verskih prepričanjih, ne tako kot nam vi podtikate, da je moderno ali sodobno. Kje so torej naše, večinske pravice v tej državi? To je drugo vprašanje. Poglejte kaj vi nameravate. Da do konca tega leta odprete javno razpravo o modelu Zakona o registraciji istospolnih skupnosti. Hvala, ker to odkrito najavljate, da bodo prebivalci Srbije vedeli kaj so vaši prihodnji načrti. Kaj še nameravate? Zagotoviti večjo politično pozornost promociji kulture spoštovanja pravic LGBT oseb. A kako boste, ljudje, dosegli večjo pozornost od te, ko pet ministrov pride na gej parado in župan prestolnice? Koliko jih mora priti? Cela vlada? Mora priti cela država, kaj se mora še storiti, da boste vi zadovoljni in bodo vaše pravice spoštovane v tej državi? Kaj pa se ne spoštuje? Imamo Zakon proti diskriminaciji. Jaz nimam nikakršnega problema s homoseksualci. Ne vdiram v nikogaršnjo zasebnost. Na misel mi ne pride, da bi se ukvarjal s seksualno usmerjenostjo kogarkoli. Še kako pa me moti, ko nekdo našim otrokom vsiljuje nekaj, kar po našem prepričanju, po naših verskih prepričanjih, po naš tradiciji, ni normalno. Dovolite nam pravico, da tako mislimo. Ali razmišljate kot absolutisti. Vaša ideologija je ideologija promocije homoseksualnosti, ki je totalitarna, da mi nimamo pravice tako razmišljati, ampak da se v tem narodu in družbi, v medijih in zakonih, lahko sliši samo vaše razmišljanje. O tem tukaj govorim. Pa poglejmo kaj še trdite. Organizirati pouk za zaposlene v izobraževalnih ustanovah o mednarodnih standardih pooblastil o diskriminaciji in človeških pravicah, ki so pomembne za zaščito človeških pravic LGBT oseb, da bi se zmanjšali predsodki do LGBT oseb. Pa naprej trdite … gremo naprej. Zakon o istospolnih skupnostih. Da se regulira pristop do umetne oploditve lezbijk. Da se iz proračuna nameni še več sredstev za operacije spreminjanja spola. Prosim vas! Je to največji problem Srbije? Da namenjamo sredstva iz proračuna za spreminjanje spola? Neverjetno! In da se uvede afirmativni prikaz LGBT oseb v šolskih učbenikih, promocija homoseksualnosti otrokom!!! Počasi. Zakaj? Čigavim otrokom? Mojim otrokom? Našim otrokom? Boste vi pisali učbenike in vsiljevali svoja stališča? To ne bo šlo, ljudje. Verjetno lahko razumete, da to ne gre. Ker so to moji oz. otroci določenih ljudi, ki se ne strinjajo z vami. Ne morete vi nam pisati učbenike v Srbiji. Nihče vam ne prepoveduje uresničevanja svoje spolne usmerjenosti. Vam to kdo prepoveduje? Vam to kdo v Srbiji prepoveduje? Pa kaj bi še radi? Bi radi naše otroke vzgajali in jih učili kako morajo biti spolno usmerjeni? Počasi, ljudje. V tem je naš problem s tem. Kje je večina tega naroda in države? In kje so naše pravice v tej državi? Zakaj se nas ne vpraša, če hočemo menjati naše zakone, učbenike? Da prihaja v naše šole in vrtce in nagovarja naše otroke brez da se nas vpraša. To je problem. To je demokratičen problem. Ne morete tega vsiljevati. Torej ves čas vam govorimo eno in isto o enostavni stvari. Ne vsiljujete nam vaše ideologije homoseksualnosti, kot nekaj normalnega, naravnega in sodobnega. Mi se s tem ne strinjamo. In ne bomo dovolili, da se nam to vsiljuje. Enostavna reč. Kolikor prej boste to razumeli, toliko bolje bo za toleranten in civiliziran dialog. Mi se ne vtikamo v vaše pravice. Nihče ne posega v vašo zasebnost, ne vdirajte vi v naše šole in vrtce, med naše otroke in ne vsiljujte nekaj, kar nasprotuje našim tradicionalnim družinskim vrednotam. Mar ni to korektna prošnja z moje strani? Seveda je. To spoštujte pa ne bo nobenih problemov. Jaz sem prvi, ki bo zaščitil kogarkoli, ki je diskriminiran v Srbiji. Sploh me ne zanima njegova spolna usmerjenost. Nihče ne more biti diskriminiran, nihče ogrožen. Ampak, tudi vi ne morete vsiljevati tej družbi ta vaša prepričanja, s katerimi se mi ne strinjamo.

Kaj to pomeni Teden ponosa? Kakšnega ponosa? Na kaj ste vi ljudje ponosni? Kot drugo, to je teden provokacije in vsiljevanja ideologije homoseksualnosti tej družbi. In ni vam dovolj ena gej parada, sedaj imate dve gej paradi na leto. Ni vam dovolj v Beogradu, sedaj jo organizirate tudi v Nišu. Ana Brnabić je včeraj v Čačku zahtevala od župana Čačka, da bo tudi Čačak naslednje leto gostitelj gej parade. Kaj imate to karavano, ki potuje po Srbiji? Kakšna je ideja? Kaj je ideja? Provokacija celi tradicionalni, družinski Srbiji. Ni dovolj pet ministrov in župan na gej paradi? Koliko jih mora biti? Kaj se mora še storiti, da bodo gej pravice tukaj končno priznane, po vašem prepričanju? Ali kot je rekel kolega Miletić, o prijatelju, ki je v parku iskal partnerja, tako tudi vi tukaj iščete partnerja v vladi! Da vas tukaj podpre država in postane promotor ideologije homoseksualizma. Torej, to je to, kar je tukaj za nas problem. Mi ne pristajamo na to. Mi imamo zakonsko pravico. Kot vi izstopite in poveste kaj vi mislite o teh vprašanjih, prav tako mi izstopimo in povemo kaj mislimo. Mi smo mnenja, da je gej parade treba prepovedati. Tako razmišljamo mi. To je naše stališče. In za njim stoji ogromna večina prebivalcev Srbije, ki so proti organiziranju gej parade. Zakaj ne greste na referendum? Zakaj ne vprašate državljanov Srbije, ali so za organizacijo gej parade, ko ste tako prepričani v ta vaša stališča? Če je večina proti temu, je ne morete organizirati. Konec. Ne gre. Če je večina proti temu, na referendumu državljanov Srbije, ni mogoče. (iz klopi: Tako praviš?) Zakaj torej ne vprašate državljanov na referendumu? Ker se bojite odgovora, ki vam ga bodo dali državljani na tem referendumu. In druga najpomembnejša stvar: Mora se prepovedati promocija homoseksualnosti mladoletnim osebam. Nimate te pravice! Nimate pravice vplivati na seksualno usmerjenost mladih ljudi. Vse raziskave so pokazale, da homoseksualnost pravzaprav ni dedna, kot bi vi radi vsilili svojo zgodbo, ampak je seksualna opredelitev socialno generirana zaradi okolice, ki mlade ljudi usmerja v to smer. In to bi vi radi. Da upravljate z dušami in telesi mladih ljudi v Srbiji, da jih usmerjate v smer vaših seksualnih, naj ne bo izkrivljenosti, imenujte to kot hočete, opredelitev. Zame je to nenaravno, ampak vi razlagajte, da je to naravno in da si je Bog tako zamisli Svet, da ima vsak otrok dva očeta in dve mame. Bog si ni tako zamislil Sveta.

Ampak, glavni problem te države ni problem homoseksualcev in ogroženih pravic gejev, ampak problem bele kuge. In vi ga zagotovo ne zmorete in ne boste rešili s homoseksualnimi zvezami in s promocijo homoseksualnosti v Srbiji.

Se bomo ukvarjali s pravimi temami ali nas boste vsako leto maltretirali, bombardirali in dolgočasili s temi praznimi zgodbami o ogroženosti gejevskih pravic v Srbiji? Medtem ko cvetijo gej klubi, cvetijo parade po celi Srbiji. Imate kar hočete. Vstopili ste v Zakone, v medijih ste, v tej državi počnete kar hočete … V vladi imate gej lobiste. Gej predsednico vlade imate, ljudje! Pa kaj več bi še radi od te države? Kaj več še hočete od tega naroda? Vam moramo vsi nastaviti rit? Je to ideja? Jaz v resnici enostavno ne razumem kaj bi še radi od tega naroda, od te države. Premalo vam je predsednica vlade. Je premalo lobiranje za vaše pravice v srcu vlade republike Srbije in ljudske skupščine republike Srbije? Še teh deset minut ne zdržite, da bi slišali drugačno razmišljanje. To je dokaz, da ste ena totalitarna sekta. Ena totalitarna ideologija, ki bi svoje vrednote rada vsilila tej družbi. Ampak jaz vam povem, da to v tradicionalni, družinski Srbiji, ne bo šlo. Da to niso naše vrednote, da mi imamo naše duhovne, moralne vrednote in da jih bomo branili za ceno življenja, saj je to vprašanje prihodnosti naših otrok. Vi ne boste vzgajali otrok. Jaz vam to obljubljam. Hvala.

logo-topnews (1)

 

 

COMMENTS

Wordpress (1)
  • comment-avatar
    Aleksander Jakopič 7 let

    In ga ni v našem Parlamentu, ki bi upal poudarit, da je koka (bela kuga) našglavni problem. Ja, brez nje bi bila homoseksualnost spoznana v pravi luč.

    Bravo Boško, bravo TopNews!