Nika Kovač zopet razjezila desnico, ker je v zapisu o smrti Iračanke na Brniku omenila izvolitev Donalda Trumpa
Avstrijska policija je v sodelovanju s slovensko policijo v soboto na območju Avstrije prijela 39-letnega osumljenca, ki naj bi v četrtek na Brniku večkrat zabodel žensko. “Motiv za dejanje, katerega posledica je smrt 33-letne žrtve, še ni pojasnjen. Kriminalistična preiskava še poteka,” so še sporočili kranjski policisti in dodali, da zaradi interesa intenzivne preiskave drugih informacij ne morejo podati.
V petek zjutraj so na letališču na Brniku našli truplo ženske, ki naj bi bila zabodena več kot desetkrat. Šlo naj bi za državljanko Irana. 39-letni osumljenec, prav tako tuji državljan, je po nasilnem dejanju zbežal v Avstrijo.
Dogodek pri letališču Jožeta Pučnika, ki je Slovenijo pretresel z novico o nasilni smrti ženske iranskega porekla, dobiva tudi politično dimenzijo. Čeprav je policija sicer sporočila in obvestila javnost, da gre za umor, je dogodek je komentiral tudi Inštitut 8. marec na Facebook profilu z naslovom: “Nova žrtev femicida najdena na parkirišču na Brniku”.
“Femicid ni družinska tragedija, temveč posledica patriarhalnih vzorcev in sistemske neenakosti, ki ženskam odrekajo temeljno pravico do varnosti. Z novim Trumpovim mandatom, ko si je zmago pridobil tudi z obljubami o načrtovanem zmanjševanju pravic žensk, s porastom mizoginih spletnih vplivnežev in s statistiko, ki kaže, da se število umorov žensk povečuje, postaja jasno, da se bo nasilje nad ženskami še stopnjevalo”, so med drugim zapisali v Inštitutu 9. marec.
“Danes zjutraj so na Brniku našli mrtvo žensko, po prvih podatkih je imela žrtev več vbodnih ran. Neuradne informacije navajajo, da gre za tujo državljanko, storilec pa naj bi že pobegnil iz države. Leta 2022 se je v Sloveniji zgodilo 13 femicidov, po svetu pa je kar 89.000 žensk in deklet življenje izgubilo na tak način – šokantne številke, ki nas opozarjajo na nujnost ukrepanja. Največ femicidov se zgodi v družinskem okolju, najpogostejši storilci pa so partnerji ali bližnji družinski člani. Femicid ni družinska tragedija, temveč posledica patriarhalnih vzorcev in sistemske neenakosti, ki ženskam odrekajo temeljno pravico do varnosti. Z novim Trumpovim mandatom, ko si je zmago pridobil tudi z obljubami o načrtovanem zmanjševanju pravic žensk, s krepitvijo mizoginih spletnih vplivnežev in s statistiko, ki kaže, da se število umorov žensk povečuje, postaja jasno, da se bo nasilje nad ženskami še stopnjevalo.
Naraščajoči trend femicidov zahteva takojšnje spremembe. Okrepiti moramo zakonodajo, zaščititi žrtve in zagotoviti, da storilci za svoja dejanja odgovarjajo.
O femicidu moramo začeti resno razpravljati na vseh ravneh družbe, od izobraževalnih institucij dalje, ter ustvariti okolje, kjer nasilje nad ženskami nima prostora.Varnost žensk mora postati naša prednostna naloga. V družbi, ki dopušča femicid, smo vsi žrtve.
Ko Nika Kovač, v umor ženske na Brniku, vplete Trumpa… 👀 pic.twitter.com/06lfivYBEC
— Mlinarca (@mlinarca) November 8, 2024
Obamovi plačanci @nikakolac @8Marec so umor Iračanke na Brniku povezali kar z izvolitvijo Donalda Trumpa ⬇️⬇️⬇️ https://t.co/H1QdX6Ykr5 pic.twitter.com/wCNRTAYzOR
— Nova24TV (@Nova24TV) November 9, 2024
Moraš biti pa res ubrisan, da družinsko tragedijo med *Iranci* v *Sloveniji* pripišeš izidu volitev *Američanov* v *Ameriki*.
Ali pa gre za obliko soočanja z bolečino, ki jo prinaša izid volitev v Ameriki nekaterim v Sloveniji. https://t.co/OTtTCViXDp
— Žiga Turk (@ZigaTurk) November 10, 2024
Kako moraš biti šele ubrisan, da misliš, da je I8M res storil, kar mu pripisuješ?
— Igor Pribac (@IgorPribac) November 10, 2024