“Vzpostavitev paralelnih inštitucij in priprava na rušenje diktature” – Libertarec Tomaž Štih o tem, “da se mirna menjava oblasti ne zdi več verjetna”
“Razklani smo. Splošno razmerje med republiko in socialistično oligarhijo je 40:60 v korist srednje, pri čemur je npr. Savinjska dolina republikanska, Ljubljana pa oligarhično socialistična. Ker v isti državi sobivata dva zelo različna vrednostna sistemain je narod razdeljen približno na pol, hkrati pa je socialistično oligarhična stran monopolizirala vso moč, hkrati pa v državi ni več nobenega večjega medija, ki bi bil kritičen do vlade, bo prihodnost polna konfliktov, saj se mirna menjava oblasti ne zdi več verjetna,” na Twitterju po sinočnjih rezultatih referenduma ugotavlja Libertarec Tomaž Štih.
…in je narod razdeljen približno na pol, hkrati pa je socialistično oligarhična stran monopolizirala vso moč, hkrati pa v državi ni več nobenega večjega medija, ki bi bil kritičen do vlade, bo prihodnost polna konfliktov, saj se mirna menjava oblasti ne zdi več verjetna. 2 / 4
— Libertarec (@Libertarec) November 27, 2022
Razklani smo. Splošno razmerje med republiko in socialistično oligarhijo je 40:60 v korist srednje, pri čemur je npr. Savinjska dolina republikanska, Ljubljana pa oligarhično socialistična. Ker v isti državi sobivata dva zelo različna vrednostna sistema… 1 / 4
— Libertarec (@Libertarec) November 27, 2022
Ti konflikti in napetosti so v okolju, kjer so ljudje razdeljeni približno na pol, odločanje pa ne, logični. Oligarhični socialisti so nevešče uvedli de-facto diktaturo in medijsko enoumje, znotraj katerega demokratični procesi niso več dojeti kot pošteni.
Obstajata le dva izhoda. Prvi se zdi malo verjeten. De-eskalacija z diktatorjem Golobom, ki iz obalnega področja v državo dejansko prinaša (izvirni!) italijanski fašizem ni zelo verjetna. Drugi pa je vzpostavitev paralelnih inštitucij in priprava na rušenje diktature”.
Obstajata le dva izhoda. Prvi se zdi malo verjeten. De-eskalacija z diktatorjem Golobom, ki iz obalnega področja v državo dejansko prinaša (izvirni!) italijanski fašizem ni zelo verjetna. Drugi pa je vzpostavitev paralelnih inštitucij in priprava na rušenje diktature. 4 / 4
— Libertarec (@Libertarec) November 27, 2022
Jokcaj.. nismo “približno na pol”. V najbolj mokrih sanjah vas ni 40%. Zakaj? Ker nimate RTV? Ne, ker zagovarjate preživete ideje, verjamete v 2000 let stare pravljice, hkrati pa zmerjate, podtikate, lažete.. In zato bo, do nadaljnega, zavrnjeno čisto vse kar si vi zamislite.
— Kaj te briga? (@gregor_bey) November 27, 2022
Kmetje, zakaj ne greste s traktorji in kombajni pred @Drzavnizbor, takoj v bodo prisluhnili, samo Ustave ne pozabit s sabo vzet.
— Andrej Krupenko🇸🇮👍🇺🇦 (@AndrejKrupenko) November 27, 2022
Aleš Primc pa je takole bodril somišljenike.
Glave pokonci! Gremo naprej! Zmage in porazi so sestavni del življenja. Važno, da zaradi zmag ne izgubimo stika z realnostjo in da se po porazih dvignemo, iz njih učimo in postajamo boljši. Današnjim zmagovalcem ne čestitam, ker niso zmagali na pošten način.
— Primc Ales (@ales_primc) November 27, 2022