“Medtem, ko razpada zahodni imperij z ZDA na čelu ter koristnimi idioti EU in Veliko Britanijo, se gradi nov »vzhodni« imperij”- Drago Pavšelj na (J.P) Damjan blogu
Namesto, da se na sestanku G7 norčujejo iz Putina in razpravljajo o tem ali naj se slečejo do pasu, bi morali evropski politiki iskati izhod iz nastale krize. Vse to dogajanje je dejansko distopija, ki jo živimo danes in bomo jutri, najkasneje pa to zimo v nesluteni krizi, kakršne ni doživelo nekaj generacij evropskih državljanov.
Zadnji čas je za streznjenje evropskih politikov https://t.co/F69etC2klO
— Joze P. Damijan (@jdamijan) July 5, 2022
https://t.co/SZE0dvfDwc Da, z eno nogo smo že v tretji svetovni vojni. Ves čas o tem pisarim že od lanske jeseni, da se je bilo potrebno Putina lotiti drugače, se o njegovih zahtevah po varnostnih zagotovilih za Rusijo pogajati. Izognili bi se vojni v Ukrajini in svetovni krizi!
— Aurelio Juri (@AurelioJuri) July 4, 2022
(NA ZAHODU NIČ NOVEGA) Pax Kremliana. Putin je napadel Ukrajino, ker je ključna za dosego njegove imperialistične politike. Z našo pomočjo že leta uporablja energente kot orožje za destabilizacijo sveta in njegovo ponovno preureditev po svojih željah https://t.co/c7H83HhKxf
— Matija Stepišnik (@MatijaStepisnik) July 5, 2022
John Mearsheimer trdi, da ni enega samega dokaza, da je bil Putinov namen zasedba vse Ukrajine. In to na dolgo in argumentirano pojasni. Je pa glede premirja bolj pesimističen od vas. Ker gre za vojno med Rusijo in ZDA, ki je obe ne smeta uzgubiti. https://t.co/xWdLsUZDfi
— Bogdan Biščak (@Fitzroy1985) July 5, 2022
Kar pomeni, da bomo v Evropi in Ukrajini ter tudi v Afriki še dolga leta plačevali ceno za ameriški imperializem.
Le kdo je rabil to vojno, in to prav zdaj in zakaj je moral sprovocirati Putina, da jo začne? Retorično vprašanje.
— Joze P. Damijan (@jdamijan) July 5, 2022
Napovedi nadaljevanja ponovnega prerazdeljevanja geostrateških interesov velikih, so izjemno črnoglede. Maske so padle in sedaj ni več dileme, da gre za več kot samo »posebno operacijo« v Ukrajini za zaščito ruske manjšine. Gre za vojno med ZDA in Rusijo, v kateri umirajo za interese ZDA predvsem Ukrajinci in seveda tudi Rusi, ostali koristni idioti, predvsem državljani Evrope in tudi nerazvitega sveta, pa bomo dolga leta trpeli posledice.
Naivno je predvsem zviševanje cen, ki so ga sprožili sankcijami.
— Bogdan Biščak (@Fitzroy1985) July 3, 2022
A v Nemčiji sploh kdo razmišlja s trezno glavo?
Ali pa so vsi talci agende zblojenih zelenih fundamentalistov in interesov ZDA?
In država, ki dela takšne strateške napaka, naj bi vodila Evropo?
— Joze P. Damijan (@jdamijan) July 3, 2022
Perspektive za končanje tega spopada so zelo slabe. Nobena od strani v tem spopadu te vojne ne sme izgubiti. Za Ameriko bi bil to »še« en poraz in neslaven umik iz konflikta, ki si ga zaradi že tako načetega ugleda v svetu in notranjih težav, ne more privoščiti. Za Rusijo je širjenje Nata na njihove meje že zdavnaj prekoračena rdeča črta. Še posebej, ker so se vidni ameriški politiki javno izpostavljali z idejami za razkosanje Rusije. Na ta problem je opozarjal Putin svetovne politike že vse od zasedanja Nata v Bukarešti leta 2008. Za Rusijo umik na stanje pred 24.2. letos ali pa celo na stanje pred 2014 brez Krima ne pride v poštev. Ves čas pa visi v zraku grožnja, da bodo uporabili jedrsko orožje v primeru, da se bodo čutili ogrožene.
Scott Ritter About NATO pic.twitter.com/om2g5ZKyXi
— Ignorance, the root and stem of all evil (@ivan_8848) July 5, 2022
Trenutno ni pogojev za pogajanja in konflikt bo trajal toliko časa, morda celo nekaj let, da bo na terenu ena stran poražena ali pa bo uspela medijsko in predvsem pred svojo javnostjo prikazati dosežen »status quo« kot uspeh.
Medtem, ko razpada zahodni imperij z ZDA na čelu ter koristnimi idioti EU in Veliko Britanijo, se gradi nov »vzhodni« imperij, ki v svojo gospodarsko povezavo vabi še vrsto drugih držav sveta. Medtem, ko stavi zahodni imperij na finančne malverzacije, stavi vzhodni imperij na produkcijo dobrin. Medtem, ko stavi zahodni imperij na vojna osvajanja z vzbujanjem konfliktov, stavi vzhodni imperij na »mehko« silo in osvajanja z gradnjo infrastrukture in gospodarsko sodelovanje na kolikor toliko enakovrednih vzajemnih interesih. Čas bo pokazal, kateri model bo bolj uspešen.
V Evropi se bo verjetno vzpostavila »vojna krajina« (skandinavske, baltske države, Poljska, Češka, Slovaška, Romunija, Bolgarija, ki bo obkrožala »vzhodni imperij« na zahodu in deloma jugu. Evropo čaka dolga stagnacija in morda celo notranji konflikti med posameznimi državami. Upam, da se motim, vendar zaenkrat nič ne kaže na to”.