(VIDEO) “Kakšen čudež naredi par dni morja” – Predsednik vlade Robert Golob Metropolitanu razkril, da je na Brionih
“Zanimalo nas je, kje preživlja več kot zaslužene počitnice. Ob dejstvu, da – kot je povedal v predvolilni kampanji – na telefonu ne preživi veliko časa, smo sicer dvomili, da se nam bo odzval. A nas predsednik vlade ni razočaral. Zaupal nam je lokacijo in izdal, kdaj se vrača v domovino,” je objavila revija Metropolitan.
“Ni vse samo služba.” Nato pa nam je v nadaljevanju pogovora zaupal, da se je na počitnice odpravil na Hrvaško, natančneje na Brione, poroča revija Metropolitan, ki je objavil slike z Instagrama Roberta Goloba. Najprej je na prvi pogled vse kazalo, da gre za potegavščino oziroma za fotomontažo, v stilu lažnega profila Roberta Goloba na Twitterju ,” vendar vsaj sodeč po brskanju na internetu ne gre za “fake news”. Seveda zapis ni ostal brez odziva na družbenih omrežjih.
Meni ni nič več jasno, zato ne bom rekel nič več. pic.twitter.com/1wJp0dOP6t
— Peter Hrastelj (@hrastelj) July 7, 2022
Če bi JJ kaj podobnega objavil, bi ČeKordiš sklical izredno sejo.
— Dolenjck (@dolenjck) July 7, 2022
Metropolitan v članku “Robert Golob nam je zaupal, kje trenutno preživlja dopust” (https://www.metropolitan.si/scena/traci/robert-golob-nam-je-zaupal-kam-se-je-odpravil-na-dopust/) zaključuje, “da so Brioni znani so predvsem po Titovi rezidenci in slovitem živalskem vrtu, kjer bivajo živali, ki jih je Tito prejel v dar od državnikov z vsega sveta. Brioni so sestavljeni iz treh otokov, številnih otočkov in grebenov, za nacionalni park pa so bili razglašeni leta 1983. Slovijo kot eno najlepših otočij v Sredozemlju”.
Tito je prvič obiskal Brione leta 1947, kjer so mu priredili sprejem v vili Jadranki, ki jo v naslednji letih sanirajo, po načrtih znanih jugoslovanskih arhitektov 1953 zgradijo in opremijo njegovo poznejšo rezidenco Belo vilo; tudi on vabi znane jugoslovanske arhitekte in umetnike: Plečnik, njegov učenec Vinko Glanz, kiparji Smerdu, Augustinčič, Džamonja in drugi … vsi ustvarjajo zanj!.
Tito tako polovico leta preživi v svojih vilah na Velikem Brionu in na bližnjem otočku Vangi, se udeležuje vsakoletnega filmskega festivala v Pulju, vabi znane osebnosti, delegacije iz političnega, diplomatskega in filmskega sveta – spisek imen bi bil predolg – tu so Tito, Naser in Nehru leta 1956 podpisali znamenito Brionsko deklaracijo o neuvrščenosti, in – kdo bi si mislil v tistih časih – julija leta 1991 Brionska deklaracija, tako pomembna pri osamosvojitvenih dejavnostih Slovenije. Za sladokusce na koncu še posnetek iz leta 1964.