“Če drži predpostavka, da so zasebni zdravniki pokvarjeni uničevalci javnega zdravstva, se je fajn za vprašati, zakaj bi te iste pokvarjence želeli imeti zaposlene v javnih zavodih. A da ga uničijo odznotraj” – Igor Muževič predsednik sindikata zdravnikov družinske medicine Praktik.um
Sindikat zdravnikov in zobozdravnikov Slovenije Fides je po odstopu ministra za zdravje Danijela Bešiča Loredana ocenil, da to ni dobra popotnica za iskanje rešitev. “Namesto merjenja mišic na zdravstveni sceni si državljani zaslužijo premišljene in odločne korake reševanja zdravstvenega sistema,” so poudarili.
Spet bodo travme … https://t.co/JiefVaNfyX
— Boštjan M. Turk (@m_bostjan) July 8, 2023
Igor Muževič, predsednik Sindikata zdravnikov družinske medicine pa se na Twitterju sprašuje; “Če drži predpostavka, da so zasebni zdravniki pokvarjeni uničevalci javnega zdravstva, se je fajn za vprašati, zakaj bi te iste pokvarjence želeli imeti zaposlene v javnih zavodih. A da ga uničijo odznotraj”.
Če drži predpostavka, da so zasebni zdravniki pokvarjeni uničevalci javnega zdravstva, se je fajn za vprašati, zakaj bi te iste pokvarjence želeli imeti zaposlene v javnih zavodih. A da ga uničijo odznotraj?
— Igor Muzevic (@igor_muzevic) July 8, 2023
Kakor kdo.
— Igor Muzevic (@igor_muzevic) July 8, 2023
Zdravnikom se bolj splača biti tiho, ker nato poznavalci tipa Keber hitreje uničujejo zdravstvo. Na koncu bodo od tega imeli največ zdravniki in najmanj bolniki. Pa ajd, da se aktivno boriš za bolnike na svoj račun še gre, ampak da te ob tem še mediji napadajo… Nak. Dovolj.
— Igor Muzevic (@igor_muzevic) July 8, 2023
Ne se bat privatnih izvajalcev
Celo dr. Maks Tajnikar, ki mu je marksizem blizu, svari pred pogubnimi potezami Golobove koalicije.@RTV_Slovenija @TVOdmevi pic.twitter.com/TPkYTvI2cb
— Albin Vrabič (@AVrabic) July 8, 2023
“V Fidesu z zaskrbljenostjo spremljamo stanje v javnem zdravstvenem sistemu in pristop vlade k reševanju nakopičenih težav, ki vedno bolj potencirajo težave, s katerimi se javni zdravstveni sistem sooča že nekaj let,” so zapisali v sporočilu za javnost.
Kot so povzeli, se država sooča z masovnimi odhodi zdravstvenih delavcev iz državnega v zasebno zdravstvo ali tujino. Zmanjšale so se zmogljivosti postelj v bolnišnicah, čakalne dobe so se posledično podaljšale. “Časa za oklevanje pri reformah ni več,” so izpostavili.
V Fidesu imajo občutek, da si politični odločevalci pred resnostjo problemov še vedno zatiskajo oči in “se v največji krizi zdravstva ukvarjajo sami s seboj”. Kadrovske menjave v vladi pa po njihovem niso izgovor, da vlada takoj ne pristopi k realizaciji dogovorjenega zdravstvenega plačnega stebra, so opozorili.
Bešič Loredan je v petek podpisal odstopno izjavo, ki mu jo je ponudil premier Robert Golob, saj da imata različne poglede na krepitev javne zdravstvene mreže. Minister je poudaril, da zdravstvene reforme ni brez reforme države, tako v zdravstvu kot v koaliciji pa vseeno pričakujejo njeno nadaljevanje.