Nekdanji predsednik ZDA Barack Obama in prva dama Michelle sta v torek sklenila drugi dan nacionalne konvencije demokratske stranke v Chicagu s pozivom demokratom, naj v naslednjih več kot 70 dneh trdo delajo za izvolitev Kamale Harris na položaj predsednice ZDA. V govorih sta bila večkrat kritična tudi do republikanskega kandidata Donalda Trumpa. Michelle Obama je Američanom predstavila Harris kot žensko, ki upošteva nasvet, da je potrebno nekaj narediti ne pa tarnati in se pritoževati nad usodo. Skupaj z Barackom sta predsedniško kandidatko prikazala kot sočutno osebo, ki bo trdo delala za vse Američane.
Michelle Obama je še zatrdila, da se s Kamalo Harris v Ameriko vrača upanje, kot leta 2008 s kampanjo njenega moža. Vendar pa je dodala, da je potrebno zato tudi delati. Pri tem je skovala nov slogan “Naredi nekaj”, ki ga je množica pograbila, kot tudi slogan Baracka Obame predelan iz njegovega “Zmoremo” v “Ona zmore”.
Medtem predsednika ZDA Joeja Bidna, Michelle Obama ni omenila, njen soprog pa je dejal, da je Biden leta 2020 rešil Ameriko. “Kaos, nesposobnost. Ta film smo že videli in vsi vemo, da je nadaljevanje vedno samo še slabše,” je o Trumpovi kandidaturi dejal Obama in zatrdil, da ima izkušnje, zato ve, da je Harris pripravljena prevzeti položaj predsednice.
Demokratski delegati so kandidaturi Harris in podpredsedniškega kandidata Tima Walza potrdili virtualno že pred konvencijo, v torek pa so izvedli ceremonialno predajo glasov ob glasni glasbi in rajanju, preden so nastopili govorniki. Med njimi je bil neodvisni senator iz Vermonta, ki je zavrnil trditve Trumpove kampanje, kako je bilo pod njim vse cvetoče in spomnil na čase pandemije koronavirusa ter zatrdil, da je Amerika okrevala šele pod Bidnom in Harris.
Nastopila je nekdanja tiskovna predstavnica Melanie Trump Stephanie Grisham, ki je dejala, da Trump nima nobene empatije do soljudi. Brutalno pa je obračunala tudi z nekdanjo prvo damo Melanio Trump, ki je nasprotovala objavi tvita proti nasilju ob uporu 6. januarja, zaradi katerega je odstopila. “6. januarja sem Melanio vprašal, ali lahko vsaj tvitnemo, da je “miroljuben protest pravica vsakega Američana, ni prostora za brezpravje ali nasilje,”je dejala Grishamova.
Melania je preprosto rekla: “Ne.”